3DGence uzupełnia swoje portfolio o kolejną dwugłowicową drukarkę 3D. 3DGence DOUBLE to nowe urządzenie drukujące z dwóch materiałów – modelowego i podporowego.

 

Nowość od 3DGence

Nowy model drukarki 3D – 3DGence DOUBLE trafił do sprzedaży już 15 marca. Wyróżnia się wykraczającą poza standardy jakością wizualną wydruków, dzięki możliwości zastosowania rozpuszczalnego materiału podporowego – BVOH. Drukowanie podpór z rozpuszczalnego w wodzie materiału umożliwia łatwe odseparowanie supportu od modelu. Dzięki temu można tworzyć wydruki 3D o złożonej geometrii.

Z lewej: Wydruk 3D z materiału modelowego PLA oraz podporowego BVOH. Z prawej: Ten sam wydruk po rozpuszczeniu materiału supportowego.

 

Dostępne filamenty

Drukarki 3DGence DOUBLE posiadają otwartą bazę materiałową. Obecnie urządzenia drukują z takich materiałów jak:

  • PLA
  • PET
  • PP
  • NYLON
  • Fiberflex 40D (filament elastyczny)

Dodatkowo trwają także prace nad wdrożeniem nowych materiałów, w tym również ABS’u. Dzięki swojej uniwersalności urządzenia 3DGence DOUBLE są kompatybilne z większością filamentów dostępnych na rynku. 3DGence współpracuje między innymi z firmą VERBATIM. W każdym zestawie z dwugłowicową drukarką 3DGence znajdują się materiały PLA oraz BVOH tego niemieckiego producenta.

Materiał PLA od firmy Verbatim założony na szpulę zamocowaną w 3DGence DOUBLE

 

Dokładność wydruku 3D

Wszystkie domyślne ustawienia drukarki 3DGence DOUBLE  zostały starannie przetestowane pod kątem m.in. dokładności wymiarowej, łatwości odrywania podpór czy laminacji warstw. Dzięki temu jakość wydruków tworzonych na drukarce DOUBLE wykracza poza standardy i pozwala drukować detale o skomplikowanej geometrii.

Na poniższym wideo można zobaczyć model 3D o zaawansowanej geometrii. Został on wydrukowany za pomocą urządzenia 3DGence DOUBLE. Model pobrano ze strony:   https://www.thingiverse.com/thing:370

Dedykowane oprogramowanie

3DGence Slicer to software przeznaczony do wszystkich drukarek 3DGence. Łączy w sobie prostotę obsługi z nieograniczonymi możliwościami edycji ustawień do wykorzystania przez zaawansowanych użytkowników.

Ustawienia druku mogą zostać dobrane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami, np. na podstawie oczekiwanej wytrzymałości modelu. Aktualnie w oprogramowaniu dostępne są gotowe kombinacje profili materiałowych:

  • PLA+BVOH
  • PET+BVOH
  • PP+HIPS
  • NYLON+HIPS

Zespół 3DGence stale opracowuje nowe profile druku oraz wprowadza poprawki do istniejących.

Model wydrukowany z PLA i BVOH umieszczony na wymiennej platformie roboczej

 

Jakie jeszcze cechy posiada drukarka 3DGence DOUBLE?

– Wymienna platforma robocza – ceramiczny stół drukarki można wymieniać samodzielnie.

– Autokalibracja – użytkownik nie musi kalibrować urządzenia. Drukarka tworzy mapę krzywizny stołu roboczego oraz sama dokonuje kompensacji – pomiar wysokości głowicy nad stołem roboczym odbywa się automatycznie.

– System kontroli przepływu materiału – system pomiaru jakości ekstruzji wyposażony jest w automatyczną detekcję błędów co umożliwia stały nadzór nad jakością każdego wydruku.

– Czujnik końca filamentu – 3DGence DOUBLE automatycznie zatrzyma wydruk w momencie wykrycia braku materiału.

– Obszar roboczy – 190mm x 255mm x 195mm.

– System szybkiej wymiany głowicy – system PUSH pozwala na sprawną wymianę głowic bez użycia dodatkowych narzędzi. Autorskie głowice 3DGence gwarantują wydruki o wysokiej jakości.

Trzy stopnie zabezpieczeń urządzeń grzewczych.

 Krótki czas przygotowania urządzenia do druku – dzięki dużej mocy urządzeń grzewczych.

– Nowoczesny design – dotykowy ekran interfejsu drukarki posiada kolorowy panel LCD 4,3. Z kolei metalowa rama zapewnia sztywną konstrukcję drukarki.

3DGence DOUBLE – dwugłowicowa drukarka 3D

 

Zamów wydruk

Przekonaj się o jakości wydruków drukarki 3DGence DOUBLE i zamów darmową próbkę pod adresem www.double.3dgence.com. Zobacz  jak materiał podporowy BVOH rozpuszcza się w wodzie. Zaobserwuj jak szybko z modelu zostanie wypłukany support. Wydruk 3D zostanie dostarczony pod wskazany adres – do domu lub biura.

Cena 3DGence DOUBLE wynosi 13 000 zł netto.

Pobierz specyfikację techniczną