3DGence świętuje 5-lecie działalności

Aktualności

Projekty w branży automotive, lotniczej, medycznej, elektrotechnicznej, współpraca z uczelniami wyższymi, liczne wydrukowane prototypy, części finalne czy oprzyrządowanie produkcyjne wykonane za pomocą technologii 3D – to tylko nieliczne efekty zastosowania drukarek 3DGence w polskich firmach i instytucjach.

 

„Wszystko dzięki zaangażowaniu i doświadczeniu osób, bez których rozwój firmy byłby niemożliwy”, podkreśla prezes Andrzej Kukuła. Jak zaczęła się ta droga?

 

Wiedza, doświadczenie i zespół

Produkcję pierwszej drukarki 3D firma 3DGence rozpoczęła w 2014 roku. Wtedy zespół specjalistów liczył 5 osób, a sama siedziba mieściła się w małej hali w Parku Naukowo-Technologicznym działającym przy Politechnice Śląskiej.

Dziś firma zatrudnia ponad 100 pracowników, a w jej portfolio znajdują się już trzy kluczowe produkty, sprzedawane w 36 krajach. Biura, nowoczesne laboratoria R&D oraz hale produkcyjne zlokalizowane są w dwóch budynkach o łącznej powierzchni 2000 m2. Na wprowadzenie wszystkich tych zmian potrzebowaliśmy jedynie 5 lat.


To wszystko nie udałoby się, gdyby nie pełen zaangażowania zespół. W imieniu całego zarządu chciałbym podziękować każdemu pracownikowi z osobna, bo każdy przyczynił się do tego, w jakim miejscu dziś jako firma jesteśmy. W 3DGence od samego początku najważniejsi byli ludzie. To oni są podstawowym fundamentem naszej organizacji. Każdy z nas ma znaczący wkład w osiągnięty sukces, bo od pojedynczego wpiętego przewodu i wkręconej śrubki zależy satysfakcja naszego klienta. Dziękuję!

Andrzej Kukuła, prezes zarządu 3DGence.

3DGence świętuje 5-lecie działalności!


Sukces polskiego producenta drukarek 3D


Produktom 3DGence, czyli drukarkom 3DGence ONE, 3DGence DOUBLE P255 oraz 3DGence INDUSTRY F340, zaufało wielu klientów z różnych branż z całego świata. Sprzedajemy na 3 kontynentach i jesteśmy pierwszym producentem w Polsce, którego drukarki 3D otrzymały certyfikaty TÜV Rheinland potwierdzające jakość i bezpieczeństwo urządzeń.


5 lat na rynku to duży sukces dla firmy z branży nowych technologii. Od samego początku aktywnie uczestniczę w rozwoju 3DGence i widzę, że nie byłby on możliwy bez wsparcia tak zaangażowanego zespołu. Cieszę się, że wciąż rośniemy w siłę i proponujemy naszym klientom nowe rozwiązania, które pomagają im w codziennym prowadzeniu biznesu.

 Mateusz Sidorowicz, dyrektor marketingu, 3DGence.


Przełomowym momentem w rozwoju naszej firmy była inwestycja w nią Michała Sołowowa, przedsiębiorcy i biznesmena, wierzącego w potencjał druku 3D oraz w korzyści z zastosowania tej technologii w procesie produkcyjnym.

 


Michał Sołowow w 2016 r. zaufał kilku bardzo młodym ludziom i uwierzył, że firma z Polski może rozwinąć swoje produkty na światową skalę, w dodatku w obszarze nowych technologii – wyjaśnia.  Po pięciu latach od stworzenia spółki możemy powiedzieć, że nadzieje pokładane i w samym druku 3D, i w naszej firmie nie były płonne. Dziś jesteśmy dużym przedsiębiorstwem, które efektywnie i skutecznie zmierzyło się z wieloma wyzwaniami na drodze swojego rozwoju.

Krzysztof Wilk, dyrektor R&D, 3DGence.


Nowe technologie i nowe plany


Choć początki druku 3D sięgają lat 70-tych, wciąż jest to stosunkowo świeża technologia, w zakresie której cały czas pojawiają się nowe rozwiązania. 3DGence także ma swój udział w tworzeniu tej historii. W 2018 r. jako pierwsza firma na świecie wprowadziliśmy do asortymentu rozpuszczalny materiał podporowy dla PEEK-u.

W planach na ten rok mamy zaprezentowanie nowych produktów z linii INDUSTRY, które mają spełniać rosnące oczekiwania klientów. Rozwijamy także dział usług oraz opracowujemy nowe profile materiałowe, które znacznie ułatwiają pracę z drukarkami z naszego portfolio.

Zespół 3DGence. Zdjęcie zostało zrobione w maju 2018r.

Z okazji 5-tego jubileuszu 3DGence chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim pracownikom za pracę włożoną w rozwój firmy, klientom za to, że zaufali naszemu doświadczeniu i wybrali dostarczane przez nas rozwiązania, a dystrybutorom i partnerom za ciągłe promowanie naszej marki. Dziękujemy!

AktualnościWażne

Showroom z drukarkami 3D na Śląsku. 3DGence podjęło współpracę z firmą PANOVA

PANOVA otworzyła pierwszy w Gliwicach showroom z drukarkami 3D. PANOVA, ekspert w zakresie budownictwa, architektury…
AktualnościWażne

Szybkie prototypowanie – druk 3D a koła mecanum

W wielu gałęziach przemysłu coraz istotniejszą rolę odgrywają roboty kołowe wyposażone w omnikierunkowe koła mecanum.…
Aktualności

3DGence otwiera swój sklep internetowy i na stałe obniża ceny DOUBLE P255 i ONE

Profesjonalne drukarki 3D teraz znacznie taniej na polskim rynku. 3DGence DOUBLE P255 będzie tańsza o…
AktualnościWażne

5 technologii druku 3D – 3DGence Services

Autor: Adam Przepolski, Business Development Manager 3DGence Services Wybór odpowiedniej technologii, w której wykonamy swój…
AktualnościWażne

Elektryczna auto-rewolucja wspomagana przez druk 3D

W 2018 r. na całym świecie wyprodukowano około 95,6 miliona aut. Coraz więcej z nich…