Audyt technologiczny pomoże przedsiębiorstwom określić zwrot z inwestycji w druk 3D

Wdrażanie innowacji do przedsiębiorstw produkcyjnych na całym świecie to podstawa wzrostu ich konkurencyjności. 3DGence, w odpowiedzi na zachodzące zmiany technologiczne w sektorze produkcyjnym, zdecydował się na wprowadzenie bezpłatnej usługi audytu, która ma na celu wskazać możliwe obszary zastosowania technologii druku 3D w firmach przemysłowych.

 

Bardzo dużą zaletą takiego audytu jest możliwość skorzystania z wiedzy ekspertów spoza własnej organizacji. Pozwala to przede wszystkim dostrzec obszary, w których można obniżyć koszty i skrócić czas produkcji dzięki zastosowaniu druku 3D. Z naszego doświadczenia wynika, że wiele przedsiębiorstw po prostu nie wie, w jaki sposób ta technologia może pomóc im zoptymalizować niektóre procesy. To dlatego wprowadziliśmy do swojej oferty usługę audytu technologicznego. 

Mateusz Sidorowicz, Marketing Manager, 3DGence.

Audyt technologiczny w Twojej firmie

Usługa audytu technologicznego skierowana jest do wszystkich przedsiębiorstw produkcyjnych działających na terenie Polski. Podczas wizyty w firmie wyspecjalizowany zespół 3DGence, składający się z dwóch inżynierów, przeprowadzi analizę wybranych procesów produkcyjnych i na jej podstawie przygotuje szczegółowe sprawozdanie.

Jak to będzie wyglądać?

Na kilku wyselekcjonowanych przykładach  pokażemy, jak wdrożenie technologii druku 3D obniża koszty i skraca czas procesów, który jest kluczowym wskaźnikiem efektywności produkcji. Dodatkowo wykonamy także jeden wydruk próbny, aby każda z firm, która zdecyduje się na taki audyt, mogła sprawdzić jakość swojego detalu wydrukowanego w technologii FDM.

Analiza ROI z wdrożenia druku 3D

Wynikiem każdego audytu będzie sprawozdanie, w którym eksperci 3DGence zawrą m.in. analizę ROI wdrożenia technologii druku 3D, analizę środowiska pracy detalu czy porównanie czasu i kosztów wytwarzania wybranych części w dwóch różnych technologiach.

Na kilku wyselekcjonowanych przykładach  pokażemy, jak wdrożenie technologii druku 3D obniża koszty i skraca czas procesów, który jest kluczowym wskaźnikiem efektywności produkcji. Dodatkowo wykonamy także jeden wydruk próbny, aby każda z firm, która zdecyduje się na taki audyt, mogła sprawdzić jakość swojego detalu wydrukowanego w technologii FDM.

 Mikołaj Skorupa, 3D Printing Application Engineer, 3DGence.

Zalety technologii druku 3D?

Coraz więcej firm produkcyjnych widzi dziś wymierne korzyści z zastosowania technologii druku 3D i wprowadza ją do swoich procesów. W przypadku firmy AMS-systems, zajmującej się konstrukcją maszyn, wykorzystanie drukarki 3D pozwoliło obniżyć koszty wykonywania detalu o 75%. Na małoseryjnej produkcji tylko jednego elementu do swoich urządzeń firma oszczędza rocznie 13 390 zł. Inwestycja w technologię addytywnę zwróciła się już po paru miesiącach.

Przedsiębiorcy, którzy chcą nadążyć za tempem zmian w produkcji, spowodowanych między innymi przez transformację cyfrową, powinni wiedzieć, jak nowe technologie mogą wesprzeć ich biznes. Jednak wprowadzenie jakichkolwiek modyfikacji w modelu produkcji musi zostać poprzedzone analizą możliwości i korzyści, jakie może przynieść wdrożenie innowacji.

Jako 3DGence mamy rozległe doświadczenie w aplikacjach druku 3D w przemyśle na całym świecie, dużo łatwiej jest własnie nam ocenić wymierne korzyści z implementacji tej technologii i pokazać je firmom. Wiemy, że dla wielu przedsiębiorstw proponowany przez nas audyt to szansa na dostrzeżenie nowych sposobów optymalizacji swoich procesów produkcyjnych

Karol Kula, Sales Manager, 3DGence 

 

Więcej informacji na temat bezpłatnej usługi audytu technologicznego przeprowadzanego przez firmę 3DGence można znaleźć na stronie:  https://3dgence.com/audyt-technologiczny/, a także uzyskać bezpośrednio, dzwoniąc pod numer 32 438 98 64 lub wysyłając maila na [email protected]
Wizytę specjalistów w firmie można zamówić poprzez formularz kontaktowy na stronie: https://3dgence.com/audyt-technologiczny 
AktualnościWażne

Showroom z drukarkami 3D na Śląsku. 3DGence podjęło współpracę z firmą PANOVA

PANOVA otworzyła pierwszy w Gliwicach showroom z drukarkami 3D. PANOVA, ekspert w zakresie budownictwa, architektury…
AktualnościWażne

Szybkie prototypowanie – druk 3D a koła mecanum

W wielu gałęziach przemysłu coraz istotniejszą rolę odgrywają roboty kołowe wyposażone w omnikierunkowe koła mecanum.…
Aktualności

Balluff wyposaża swój showroom w drukarkę 3DGence

Balluff Polska, globalny dostawca rozwiązań dla wszystkich obszarów automatyzacji, zdecydował się wyposażyć swój showroom w…
Aktualności

BIBUS MENOS – nowy dystrybutor drukarek 3D Polsce

Drukarki 3D marki 3DGence zostały włączone do oferty polsko-szwajcarskiej firmy BIBUS MENOS, produkującej komponenty i…
AktualnościWażne

5 technologii druku 3D – 3DGence Services

Autor: Adam Przepolski, Business Development Manager 3DGence Services Wybór odpowiedniej technologii, w której wykonamy swój…