Balluff Polska, globalny dostawca rozwiązań dla wszystkich obszarów automatyzacji, zdecydował się wyposażyć swój showroom w drukarkę 3D marki 3DGence.

 

Innowacje w showroomie firmy Balluff

Nowoczesne pomieszczenie szkoleniowo-prezentacyjne, które znajduje się we Wrocławiu i należy do firmy Balluff to przede wszystkim miejsce, gdzie klienci mogą poszerzać swoją wiedzą o dostępnych rozwiązaniach wspierających procesy produkcji, a także zobaczyć, jak działają w praktyce. Przedsiębiorstwo zdecydowało się wyposażyć swój showroom w jeszcze jedno urządzenie jakim jest drukarka 3D działająca w technologii FFF/FDM. Na Partnera wybrano firmę 3DGence.

Miejsce na taki showroom uwzględniliśmy jeszcze przed rozpoczęciem budowy naszej nowej siedziby, czyli cztery lata temu. Mając nowoczesny showroom, teraz również wyposażony w zaawansowaną drukarkę 3D, w rozmowach z naszymi klientami teorię możemy popierać praktyką.

Szymon Gumółka z firmy Balluff

Profesjonalna drukarka 3D – 3DGence DOUBLE P255 w showroomie firmy Balluff

Test możliwości 3DGence DOUBLE P255

Głównym trzonem showroomu Balluff jest linia modelowa do prezentacji rozwiązań z zakresu przemysłu 4.0, do której budowy wykorzystano szereg elementów wydrukowanych na drukarce 3DGence DOUBLE P255. Możliwości maszyny każdy może sprawdzić w Balluff na żywo, ponieważ ta drukarka 3D jest stałym elementem wyposażenia showroomu.

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się wdrażać druk 3D w swojej firmie, jednak większość z nich przed zainstalowaniem urządzenia chce mieć możliwość przetestowania go w niezależnym pomieszczeniu. Zakup profesjonalnej drukarki 3D to dla wielu firm spora inwestycja i wyzwanie, dlatego showroom to odpowiednie miejsce, w którym pod okiem wykwalifikowanych osób można na żywo sprawdzić parametry i możliwości takiego sprzętu.  

Zanim nasza drukarka 3D trafi do showroomu firmy partnerskiej, najpierw dokładnie szkolimy jej pracowników z obsługi urządzenia, a także z właściwości materiałów, których na rynku jest całe mnóstwo.  Chodzi o to, aby po takiej wizycie klient miał świadomość, że właśnie znalazł dla swojej firmy rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb, które pomoże mu w druku krótkich serii, prototypów czy trudno dostępnych części zamiennych.

Mateusz Sidorowicz, Dyrektor Marketingu 3DGence

Materiały techniczne do druku 3D 

Jak mówią pracownicy z firmy Balluff, wiele do zrobienia edukacyjnie pozostaje nadal w zakresie materiałów, z których wykonuje się dziś wydruki 3D. W większości przypadków odwiedzający showroom mają przekonanie, że wydruk jest nietrwały, rozwarstwia się i nie jest w stanie zastąpić tradycyjnych metod produkcyjnych.

Firmy są przyzwyczajone do materiałów, które na co dzień i od dawna wykorzystują w swojej działalności. Podobnych właściwości oczekują od filamentów stosowanych w drukarkach 3D. Technologia druku 3D FDM daje możliwość używania wielu różnych technicznych materiałów, takich jak PEEK czy ABS.  Rolą wyedukowanych w zakresie technologii przyrostowych specjalistów w showroomach jest informowanie o tym klientów i demonstrowanie takich wydruków na zaawansowanym, nieawaryjnym sprzęcie.

Na klientach największe wrażenie robi to, że 3DGence DOUBLE P255 posiada otwartą bazę materiałów i drukuje z niemal wszystkich dostępnych filamentów na rynku. Dodatkowo posiada dwie głowice, które umożliwiają druk z rozpuszczalnych materiałów podporowych, co pozwala na produkcję złożonych detali. Zazwyczaj do tej pory nie mieli bowiem styczności z tak zaawansowanym sprzętem. 

Rafał Siwek z Balluff

 

Technologia druku 3D od kilku lat mocno ewoluuje

Potencjał rozwiązań technologii addytywnych jest ogromny – nie warto go lekceważyć. Pomimo tego, że dobry sprzęt to duża inwestycja, ci, którzy wprowadzą tę technologię w swoich fabrykach wcześniej niż inni, mogą wiele zyskać w stosunku do konkurencji. 

Dzisiaj dzięki profesjonalnym drukarkom 3D, szkoleniom i coraz bardziej dostępnych showroomom, a także coraz większej rzeszy wyszkolonych pracowników znających się na rzeczy druk 3D ma szansę stać się ważną częścią każdego przedsiębiorstwa. Sprawdź jak możesz wdrożyć tę technologię w swojej firmie i zamów bezpłatny audyt technologiczny: https://3dgence.com/audyt-technologiczny/ 

AktualnościWażne

Showroom z drukarkami 3D na Śląsku. 3DGence podjęło współpracę z firmą PANOVA

PANOVA otworzyła pierwszy w Gliwicach showroom z drukarkami 3D. PANOVA, ekspert w zakresie budownictwa, architektury…
AktualnościWażne

Szybkie prototypowanie – druk 3D a koła mecanum

W wielu gałęziach przemysłu coraz istotniejszą rolę odgrywają roboty kołowe wyposażone w omnikierunkowe koła mecanum.…
Aktualności

BIBUS MENOS – nowy dystrybutor drukarek 3D Polsce

Drukarki 3D marki 3DGence zostały włączone do oferty polsko-szwajcarskiej firmy BIBUS MENOS, produkującej komponenty i…
AktualnościWażne

5 technologii druku 3D – 3DGence Services

Autor: Adam Przepolski, Business Development Manager 3DGence Services Wybór odpowiedniej technologii, w której wykonamy swój…
Aktualności

3DGence otwiera swój sklep internetowy i na stałe obniża ceny DOUBLE P255 i ONE

Profesjonalne drukarki 3D teraz znacznie taniej na polskim rynku. 3DGence DOUBLE P255 będzie tańsza o…