BIBUS MENOS – nowy dystrybutor drukarek 3D Polsce

Aktualności

Drukarki 3D marki 3DGence zostały włączone do oferty polsko-szwajcarskiej firmy BIBUS MENOS, produkującej komponenty i rozwiązania dla przemysłu. Spółki zawarły umowę dystrybucyjną i będą koncentrować się na sprzedaży zaawansowanych, przemysłowych drukarek 3D.

 

Przedsiębiorstwa wdrażają druk 3D

Technologia druku 3D prężnie się rozwija, a polski przemysł coraz lepiej rozumie korzyści płynące z jej zastosowania. W ostatnich latach zmieniło się przede wszystkim podejście do drukarek 3D, które są już dziś postrzegane nie jako maszyny do prototypowania, a urządzenia wspomagające tradycyjną produkcję.

Na rynku nie brakuje przykładów innowacyjnych i przełomowych aplikacji technologii addytywnej w przemyśle, które przynoszą realne oszczędności – zarówno kosztów, jak i czasu. Widzą to producenci profesjonalnych drukarek 3D oraz firmy kierujące swoją ofertę do wyspecjalizowanych przedsiębiorstw przemysłowych i stawiające na współpracę w modelu dystrybucyjnym.

Użytkownicy technologii 3D coraz częściej dostrzegają korzyści ze stosowania przemysłowych drukarek 3D, które gwarantują powtarzalność produkcyjną oraz możliwość przetwarzania zaawansowanych tworzyw inżynieryjnych. Dystrybucja drukarek 3DGence to szansa na dotarcie do wielu klientów, którzy potrzebują maszyny przemysłowej, ale nie są jeszcze gotowi na inwestycje w zaawansowane technologie laserowego przetopu polimerów lub metali.

Tomasz Weis, kierownik Działu Drukarek 3D, BIBUS MENOS

BIBUS MENOS nowym dystrybutorem drukarek 3DGence

BIBUS MENOS kieruje swoją ofertę do przedsiębiorstw z wielu branż, wytwarzając komponenty i rozwiązania m.in. z zakresu pneumatyki, hydrauliki siłowej czy automatyki. Projektuje też napędy mechaniczne, konstrukcje stalowe i sprzęt do podnoszenia. Jedną z ważnych części prowadzonego biznesu jest osobny dział drukarek 3D. Firma trzy razy z rzędu również zajęła pierwsze miejsce w konkursie  „Nagrody Polskiej Branży Druku 3D” organizowanym przez Centrum Druku 3D, w kategorii Najlepszy Polski Dystrybutor Przemysłowych Drukarek 3D Roku 2018.

Wraz ze zmianą podejścia do druku 3D ewoluuje również sposób sprzedaży urządzeń. Coraz istotniejszą rolę w tym przypadku odgrywa dobór odpowiedniej technologii oraz analiza konkretnego zastosowania, potrzeb materiałowych, a także liczby wyprodukowanych wydruków.  

Nasza współpraca opiera się w dużej mierze na współdziałaniu w edukacji i uświadamianiu klientom BIBUS MENOS potrzeby zastosowania druku 3D w ich procesach przemysłowych.  Często też decyduje o kierunkach rozwoju naszych produktów, ponieważ handlowcy, dzieląc się wiedzą, konsultując wspólnie różne przypadki, wpływają na dział R&D, który dopracowuje odpowiednie rozwiązania, tak aby dostarczyć sprzęt spełniający większość oczekiwań. Wychodzimy z założenia, że każdy technologiczny krok w przód z naszej strony wspiera także naszego partnera.

Karol Kula, dyrektor sprzedaży, 3DGence

Przemysłowe drukarki 3D w ofercie BIBUS MENOS

Współpraca 3DGence z firmą BIBUS MENOS  będzie opierać się głównie sprzedaży linii INDUSTRY (F340 i F420), czyli drukarek 3D, które znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle – głównie w branży automotive, aerospace, elektrotechnicznej oraz AGD. 
AktualnościWażne

Showroom z drukarkami 3D na Śląsku. 3DGence podjęło współpracę z firmą PANOVA

PANOVA otworzyła pierwszy w Gliwicach showroom z drukarkami 3D. PANOVA, ekspert w zakresie budownictwa, architektury…
AktualnościWażne

Szybkie prototypowanie – druk 3D a koła mecanum

W wielu gałęziach przemysłu coraz istotniejszą rolę odgrywają roboty kołowe wyposażone w omnikierunkowe koła mecanum.…
Aktualności

Balluff wyposaża swój showroom w drukarkę 3DGence

Balluff Polska, globalny dostawca rozwiązań dla wszystkich obszarów automatyzacji, zdecydował się wyposażyć swój showroom w…
AktualnościWażne

5 technologii druku 3D – 3DGence Services

Autor: Adam Przepolski, Business Development Manager 3DGence Services Wybór odpowiedniej technologii, w której wykonamy swój…
Aktualności

3DGence otwiera swój sklep internetowy i na stałe obniża ceny DOUBLE P255 i ONE

Profesjonalne drukarki 3D teraz znacznie taniej na polskim rynku. 3DGence DOUBLE P255 będzie tańsza o…