was successfully added to your cart.

Koszyk

3DGence nawiązało współpracę z AGH Racing, kołem naukowym Akademii Górniczo-Hutniczej. Krakowska organizacja studencka w sezonie 2019/2020 będzie miała okazję wykorzystywać do tworzenia swoich bolidów wyścigowych klasy Formuła Student technologię druku 3D od 3DGence.

W tym sezonie zespół AGH Racing pracuje nad rozwojem swojego bolidu elektrycznego, jak i doskonaleniem bolidu spalinowego, tym bardziej cieszymy się, że możemy przyczynić się do rozwoju studentów i być dla nich wsparciem, nie tylko technologicznym!

Joanna Szarblewska, Marketing Specialist 3DGence

Przemysłowa drukarka 3D w zespole AGH Racing

Nowoczesne rozwiązania technologiczne wydają się być naturalnym środowiskiem pracy przy konstruowaniu bolidów wyścigowych. W związku z tym jako 3DGence zdecydowaliśmy się umieścić w pracowni zespołu AGH Racing przemysłową drukarkę 3D. Członkowie koła zostali przeszkoleni z obsługi 3DGence INDUSTRY F340 oraz technologii FDM.

Wdrożenie INDUSTRY F340 do teamu AGH Racing

Dzięki zastosowaniu technologii druku 3D studenci będą mogli tworzyć nowatorskie rozwiązania dla swoich pojazdów i w rezultacie osiągać coraz lepsze wyniki na zawodach. Możliwość druku z szerokiej gamy materiałów, w tym z ABS-u, PEEK-u czy materiałów zbrojonych jak PA-CF, pozwoli temu kołu naukowemu tworzyć trwałe mechanicznie detale, które będą mogły być wykorzystane w ich bolidach.

Jako 3DGence jesteśmy zadowoleni, że dzięki naszej technologii druku 3D możemy pozytywnie wpłynąć na rozwój młodych ludzi, dając im jednocześnie rozwiązanie, które pomoże w budowie kolejnych bolidów.

Mateusz Sidorowicz, Marketing Manager 3DGence

Teoria i praktyka – koło naukowe AGH Racing

Koło naukowe Akademii Górniczo-Hutniczej, AGH Racing, to nie tylko spotkania ambitnych studentów, chcących poszerzać swoją wiedzę. To, niezmiennie od 2012 roku, zespół entuzjastycznych młodych ludzi, którzy swoją pasję do motoryzacji realizują budując bolidy wyścigowe oraz biorąc udział w serii zawodów Formuła Student.

Wdrożenie INDUSTRY F340 do teamu AGH Racing

Zawody FSAE organizowane są na całym świecie, a w zeszłym roku AGH Racing po raz pierwszy odwiedziło inne zawody niż te europejskie. W 2018 roku zespół wystartował w zawodach FS Michigan w Stanach Zjednoczonych z bolidem spalinowym i spośród 118 zespołów biorących udział zajął wysokie 9 miejsce, jednocześnie zajmując czołowe lokaty w poszczególnych konkurencjach.

Połączenie nauki teoretycznej z jej doświadczaniem w praktyce to marzenie każdego studenta, a dla zespołu AGH Racing – codzienność. Możliwość obcowania z technologią druku 3D i wykorzystywania jej w naszej codziennej pracy pomoże nam w procesach prototypowania jak i tworzenia już finalnych części do naszych bolidów.  

Anton Koleśnik, Lider Projektu Bolidu Elektrycznego AGH Racing

Bolidy wyścigowe AGH Racing

W 2013 roku powstał pierwszy bolid spalinowy, w pełni zbudowany przez studentów AGH, który pozwolił na wzięcie udziału w zawodach FSAE. Co roku zespół AGH Racing konstruuje nowy bolid, co jest jednym z wymogów regulaminu zawodów.

100 km/h w niespełna 4 sekundy – bolid spalinowy

Bolid spalinowy Grażyna

Grażyna to bolid spalinowy, czwarta już maszyna w dorobku zespołu. Zastosowane w bolidzie zmiany ograniczyły wagę do zaledwie 198 kg, dzięki czemu pojazd jest lżejszy, a nowa konstrukcja umożliwia rozwinięcie prędkości 100 km/h w niespełna 4 sekundy, przy czym maksymalna wynosi 130km/h.

Pierwszy w Polsce bolid wyścigowy o napędzie elektrycznym

Stanisław to pierwszy w Polsce bolid wyścigowy o napędzie elektrycznym, a piąty bolid stworzony przez AGH Racing, z okazji 100-lecia Akademii Górniczo-Hutniczej, przyjął imię patrona uczelni. Projekt ekologicznego bolidu stał się nie lada wyzwaniem – ogrom pracy przełożył się na imponujący efekt końcowy maszyny.

Bolid elektryczny Stanisław

Moc szczytowa bolidu to do 80 kW, osiąga on prędkość 100 km/h w czasie 4,5 sekundy, a wszystko to dzięki zasilaniu 1000 ogniw litowo-jonowych. Bolid elektryczny Stanisław wyposażony został przez zespół w system odzyskiwania energii podczas hamowania – inspiracją było oczywiście rozwiązanie znane z Formuły 1.

Dzięki temu projektowi AGH Racing przyczynia się do rozwoju elektrycznych środków transportu. Stanisław wpisuje się we wszechobecne trendy ekologicznych pojazdów oraz zwiększonej świadomości ochrony środowiska.

Konrad Pajdzik, Leader Marketingu AGH Racing

Wydruki 3DGence w USA?

Nie możemy doczekać się wyników naszej współpracy, jednocześnie kibicując zespołowi AGH Racing i trzymając kciuki za sukces w nadchodzących zawodach Formula SAE Michigan w USA! Studenci z koła naukowego będą mieli okazję stawić się na torze z pierwszymi wydrukami wykonanymi za pomocą 3DGence INDUSTRY F340.
AktualnościWażne

Showroom z drukarkami 3D na Śląsku. 3DGence podjęło współpracę z firmą PANOVA

PANOVA otworzyła pierwszy w Gliwicach showroom z drukarkami 3D. PANOVA, ekspert w zakresie budownictwa, architektury…
AktualnościWażne

Szybkie prototypowanie – druk 3D a koła mecanum

W wielu gałęziach przemysłu coraz istotniejszą rolę odgrywają roboty kołowe wyposażone w omnikierunkowe koła mecanum.…
Aktualności

Druk 3D w branży elektrotechnicznej. Kardiomonitory i kasy fiskalne z drukarki 3D

Technologia druku 3D w produkcji małoseryjnej staje się coraz powszechniejszym rozwiązaniem Elementy o wysokich właściwościach…
Aktualności

Drukarki 3DGence w kreacji firmy Volkswagen

Drukarki 3DGence pojawiły się w spocie promującym nowy model samochodu Volkswagen Passat. 3DGence podjęło współpracę…
AktualnościUncategorized

Audyt technologiczny dla firm – 3DGence wprowadza nową usługę

Audyt technologiczny pomoże przedsiębiorstwom określić zwrot z inwestycji w druk 3D Wdrażanie innowacji do przedsiębiorstw…