Dokładnie 1 września wdrożyliśmy do produkcji nowy model dwugłowicowej drukarki 3D – 3DGence DOUBLE P255. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o tworzeniu wydruków o wysokiej jakości i dużej szczegółowości.

 

Czym wyróżnia się 3DGence DOUBLE P255?

Nowy model drukarki 3DGence DOUBLE P255 wyposażony został w pakiet rozwiązań, które nie tylko korzystnie wpłynęły na jakość wydruków, ale również pozwalają na maksymalne wykorzystanie możliwości urządzenia. Konstrukcja tej drukarki 3D oparta jest na modelu 3DGence DOUBLE, która została wprowadzona na rynek w marcu 2018 rok.

3DGence DOUBLE P255 to przede wszystkim:

Podwójne wymienne głowice: technologia druku dwumateriałowego

System szybkiej, bez narzędziowej wymiany głowic: opatentowany system PUSH

Autokalibracja: brak konieczności samodzielnej kalibracji urządzenia przez użytkownika.

System kontroli przepływu materiału: nadzorowanie procesu wruku modelu

Wymienna, ceramiczna platforma robocza: łatwość wymiany powierzchni roboczej. Zastosowana ceramika gwarantuje dobre przyleganie pierwszej warstwy wydruku oraz łatwe usunięcie modelu po zakończeniu procesu druku.

Czujnik końca filamentu: zatrzymanie wydruku w momencie wykrycia braku materiału.

Dedykowana elektronika oraz sterowniki silników krokowych: zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania.

Pełna specyfikacja techniczna dostępna na stronie: https://3dgence.com/dane-techniczne_double-p255_pl.pdf 

Komora druku

Do podstawowego wyposażenia drukarki 3D została dodana zamknięta komora, która pozwala na zapewnienie stabilnej temperatury podczas procesu druku. Dzięki takiej komorze możemy wpłynąć korzystnie na jakość oraz zwiększyć dokładność wymiarową drukowanych przez nas detali.

Nowe głowice drukujące

Dodatkowko drukarka 3DGence DOUBLE P255 została wyposażona w zestaw nowych głowic drukujących. Dzięki dodaniu zoptymalizowanego systemu chłodzenia głowic udało nam się zwiększyć ich żywotność i  poprawić jakość procesu drukowania. Nowa drukarka otrzymała również aktualne oprogramowanie, zoptymalizowane specjalnie pod kątem druku w komorze.

Jednym z głównych założeń konstrukcyjnych 3DGence DOUBLE P255 było stworzenie niezawodnego i wszechstronnego urządzenia. Wprowadziliśmy szereg usprawnień pozwalających zmniejszyć trudność obsługi tej drukarki 3D. Dedykowana komora zapewnia stabilną temperaturę pracy, z kolei konstrukcja głowic została zoptymalizowana pod kątem dłuższego procesu działania.

Filip Turzyński, Quality Development Manager w 3DGence.

Drukarka 3D do profesjonalnych zastosowań

DOUBLE P255 to drukarka z segmentu profesjonalnego, zaprojektowana by tworzyć wydruki 3D o zaawansowanej geometrii w technologii FDM. Potwierdzeniem jakości produkcji, jej powtarzalności oraz bezpieczeństwa urządzenia jest otrzymany certyfikat TÜV Rheinland. DOUBLE P255 posiada funkcję drukowania z dwóch różnych materiałów, modelowego i podporowego – w tym rozpuszczalnego BVOH. Uzyskanie elementów posiadających określoną ruchomość jest możliwe dzięki wypłukaniu tego filamentu w wodzie. Aktualnie w oprogramowaniu 3DGence Slicer dostępne są gotowe kombinacje materiałów:

  • PLA + BVOH,
  • PET + BVOH,
  • PP + HIPS,
  • NYLON + HIPS,
  • Smart ABS + HIPS.

Urządzenie drukuje również z elastycznego materiału Fiberflex 40D.

Zamów darmową próbkę

Dla sprawdzenia jakości wydruków uruchomiliśmy dedykowaną witrynę, gdzie osoby zainteresowne samodzielną oceną możliwości drukarki DOUBLE P255 mogą zamówić bezpłatną próbkę. Do wypełnienia jest tylko krótki formularz, który pozwoli nam na zaadresowanie przesyłki tak, by trafiła we właściwe ręce – na terenie Unii Europejskiej zamówienie próbki wydruku 3D nie wiąże się z żadnymi opłatami.

Jeśli chcesz przekonać sie o jakości wydruków 3DGecne DOUBLE P255 i sprawdzić, jak łatwo można usunąć filament BVOH bez konieczności usuwania supportu mechanicznie, zamów darmową próbkę na stronie:  http://www.double.3dgence.com/

 

Polskie uczelnie drukują w 3D i kształcą inżynierów w tej dziedzinie

Uczelnie techniczne prowadzą badania naukowe z wykorzystaniem drukarek 3D oraz kształcą zupełnie nową kadrę –…

Drukarka 3D zamiast kartki i ołówka – duńscy uczniowe drukują na urządzeniach 3DGence

3D Innovation, oficjalny dystrybutor urządzeń 3DGence w Danii, przekazał do jednej ze szkół podstawowych Parkvejens…

Wykorzystanie drukarki 3D w produkcji urządzeń medycznych

Druk 3D coraz śmielej wkracza do produkcji urządzeń medycznych. Sprawdza się przede wszystkim w prototypowaniu…