Drukarki 3DGence pojawiły się w spocie promującym nowy model samochodu Volkswagen Passat.

3DGence podjęło współpracę z firmą Timecode Film Production, która przygotowała kreację wideo dla niemieckiej marki samochodów Volkswagen. Druk 3D w reklamie nowego modelu Passata odegrał kluczową rolę, dom produkcyjny skupił się na koncepcji, w której pokazuje, że ta technologia umożliwia tworzenie nawet najbardziej zaawansowanych detali z dużą precyzją i znacząco ułatwia oraz przyspiesza proces samego projektowania.

 Jest to pierwszy przypadek, w którym drukarka 3D polskiego producenta stała się elementem reklamy tak dużego, międzynarodowego koncernu jakim jest Volkswagen. 3DGence jest związana z przemysłem automotive od początku swojej działalności.

Paweł Ślusarczyk, Redaktor Naczelny Centrum Druku 3D

Druk 3D w branży automotive

Coraz więcej przedsiębiorstw z branży automotive zdaje sobie sprawę z wielu korzyści, jakie niesie zastosowanie technologii druku 3D w procesie tworzenia nowego modelu samochodu. Branża motoryzacja może wykorzstywać drukarki 3D na każdym etapie. Szybsze prototypowanie, możliwość dostosowania pojazdu do indywidualnych potrzeb, wydruk nietypowych elementów czy części zamiennych i w końcu zmniejszenie kosztów całego procesu.

Co najważniejsze, druk 3D pozwala na dużą oszczędność czasu i materiałów. Jednym z przykładów jest producent pojazdów pożarniczych, któremu za pomocą 3DGence INDUSTRY F340 udało się wykonać prototyp kolektora tłocznego dużo niższym kosztem poprzez brak konieczności tworzenia form kokilowych.

Drukarka 3DGence ONE podczas procesu druku

Chcesz dowiedzieć się w jaki sposób druk 3D może usprawnić procesy w Twojej firmie? Napisz na [email protected] i zapytaj o bezpłatną konsultację techniczną, nasi inżynierowie pokażą Ci w jaki sposób można przyspieszyć procesy produkcji oraz obniżyć koszta.
AktualnościWażne

Showroom z drukarkami 3D na Śląsku. 3DGence podjęło współpracę z firmą PANOVA

PANOVA otworzyła pierwszy w Gliwicach showroom z drukarkami 3D. PANOVA, ekspert w zakresie budownictwa, architektury…
AktualnościWażne

Szybkie prototypowanie – druk 3D a koła mecanum

W wielu gałęziach przemysłu coraz istotniejszą rolę odgrywają roboty kołowe wyposażone w omnikierunkowe koła mecanum.…
Aktualności

Balluff wyposaża swój showroom w drukarkę 3DGence

Balluff Polska, globalny dostawca rozwiązań dla wszystkich obszarów automatyzacji, zdecydował się wyposażyć swój showroom w…
Aktualności

BIBUS MENOS – nowy dystrybutor drukarek 3D Polsce

Drukarki 3D marki 3DGence zostały włączone do oferty polsko-szwajcarskiej firmy BIBUS MENOS, produkującej komponenty i…
AktualnościWażne

5 technologii druku 3D – 3DGence Services

Autor: Adam Przepolski, Business Development Manager 3DGence Services Wybór odpowiedniej technologii, w której wykonamy swój…