was successfully added to your cart.

Koszyk

3D Innovation, oficjalny dystrybutor urządzeń 3DGence w Danii, przekazał do jednej ze szkół podstawowych Parkvejens Skole w mieście Odder drukarkę 3DGence ONE. Przedsięwzięcie ma na celu wykształcenie młodych osób i zwiększenie ich świadomości względem możliwości druku 3D oraz rozwoju technologii.

Druk 3D w szkole podstawowej – jak to działa?

Drukarki 3D znajdują swoje zastosowanie nie tylko w firmach przemysłowych. Na rynku dostępne są także urządzenia klasy desktopowej takie jak 3DGence ONE oraz 3DGence DOUBLE P255, które idealnie nadają się do wykorzystywania jako narzędzie w szkołach podczas lekcji projektowania, techniki czy matematyki! Druk 3D pozwala na przykład na stworzenie modelu, który może być łatwym sposobem na przyswojenie wiedzy z zakresu geometrii.

“Mamy tak naprawdę dwa oczekiwania względem wydajności drukarek. Po pierwsze, muszą dać nam szeroką paletę możliwości do wykorzystywania przez uczniów. Powinny pomagać im w ćwiczeniu ich wyobraźni przestrzennej i znajdowaniu zastosowań w różnych sytuacjach. Po drugie, drukarka 3D ma być dla uczniów alternatywą dla innych metod wytwarzania i pokazywać, jak różne narzedzia wpływają na jakość ich pracy. Właśnie dlatego drukarki 3DGence spełniają wymagania naszej szkoły. ”
Dyrektor Parkvejens Skole w Odder

3DGence ONE – beznarzędziowa wymiana głowicy

Dlaczego warto zainwestować w technologie druku 3D w szkołach?

Obecny przemysł rozwija się szybko i niezwykle ważne jest, by być świadomym otaczających nas zmian. Dzięki technologii druku 3D, uczniowie już od najmłodszych lat moga być kształceniu w zakresie nowych umiejętności, takich jak projektowanie czy edycja modeli 3D.

“Druk 3D pozwala na zwiększenie poziomu nauczania uczniów, wpływając pozytywnie na ich rozumienie technologii druku przestrzennego i umiejętność jej wykorzystywania. Wykorzystywanie tej technologii może też pomóc zrozumieć społeczeństwo, w którym sie rozwijają.”
Thomas Christensen, Director & Founder 3D Innovation

3DGence ONE – intuicyjna obsługa

3DGence ONE pozytywnie wpływa na rozwój uczniów

3D Innovation podkreśla, że drukarka 3DGence ONE bardzo dobrze sprawdzi się w środowisku uczniów szkół nie tylko podstawowych, ze względu na wysokie bezpieczeństwo jej użytkowania, sprawnej i intuicyjnej obsłudze, zapewnieniem beznarzędziowej wymianty głowic, prostej i szybkiej wymianie oraz załadunku matariału. Kontrukcja drukarki jest bardzo wytrzymała i stabilna, a oprogramowanie dedykowane jest niezwykle przyjazne w obsłudze. Wielkim atutem jest również odstępna baza materiałow certyfikowanych i polecanych dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów.

3DGence ONE – pomaga uczniom rozwijać nowe umiejętności

3D Innovation z drukarkami 3DGence

Dzięki drukarkom 3DGence – INDUSTRY F340, DOUBLE P255 i ONE, 3D Innovation pracuje nad budowaniem świadomości wykorzystywania druku 3D w firmie czy prywatnie. Indywidualne podejście do klienta i postrzeganie go jako partnera biznesowego pozwala 3D Innovation na znajdowanie najlepszego zastosowania drukarki 3D.

AktualnościWażne

10 zastosowań drukarki 3D w przemyśle

W dobie Przemysłu 4.0 coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na wdrożenie druku 3D w celu…
AktualnościWażne

3DGence świętuje 5-lecie działalności

Projekty w branży automotive, lotniczej, medycznej, elektrotechnicznej, współpraca z uczelniami wyższymi, liczne wydrukowane prototypy, części…
AktualnościWażne

Polskie uczelnie drukują w 3D i kształcą inżynierów w tej dziedzinie

Uczelnie techniczne prowadzą badania naukowe z wykorzystaniem drukarek 3D oraz kształcą zupełnie nową kadrę –…