was successfully added to your cart.

Koszyk

3DGence jako pierwsza firma na świecie ogłosiła wprowadzenie do asortymentu rozpuszczalnego materiału podporowego dla wydruków z PEEK-u.

 

ESM-10 (Engineering Soluble Material) należy do serii filamentów inżynieryjnych wykorzystywanych do tworzenia złożonych wydruków 3D wymagających skomplikowanych podpór. Gwarantuje odpowiednie podparcie materiałów PEEK oraz ABS, z których może zostać wypłukany w przygotowanym roztworze wodnym. ESM-10 zapewnia stabilność struktury podporowej w komorze podgrzewanej powyżej 80°C. Ten nowatorski filament jest kompatybilny z przemysłową drukarką 3D – 3DGence INDUSTRY F340.

Wprowadzenie filamentu ESM-10 to krok milowy nie tylko dla 3DGence, ale dla całej branży druku 3D. Rozpuszczalny materiał podporowy dla materiałów technicznych to rozwiązanie stwarzające nowe możliwości przede wszystkim przedsiębiorstwom przemysłowym. Tworzenie wydruków o zaawansowanej geometrii i o dużych gabarytach z pomocą tego zaawansowanego materiału jest teraz naprawdę proste.

Mateusz Sidorowicz, Marketing Manager 3DGence.

ESM-10, rozpuszczalny filament podporowy dla PEEK-u i ABS-u.

 

Wypłukiwanie materiału ESM-10  

Jako 3DGence po raz pierwszy zaprezentowaliśmy także myjkę przepływową – SDS (Support Dissolving System) przeznaczoną do rozpuszczania materiału podporowego z wydruków 3D. Stacja usuwania podpór wyposażona jest w aktywnie podgrzewaną komorę roboczą o pojemności 55,2 litra. Urządzenie posiada również kosz na wydruki 3D o wymiarach 36 cm x 36 cm x 28 cm, który umożliwia zanurzanie w roztworze wodnym modeli o znacznych gabarytach.

Izolacja wraz z systemem podgrzewania pozwala na osiągnięcie temperatury odpowiedniej do wydajnego przeprowadzenia procesu usuwania podpór. Do wypełnionego wodą urządzenia SDS należy dodać odpowiedni środek chemiczny. Tak powstały roztwór rozpuszcza materiał ESM-10, nie uszkadzając przy tym w żadnym stopniu materiału modelowego.

Napełnianie oraz opróżnianie stacji jest wyjątkowe proste dzięki podłączeniu do instalacji wodnej oraz znajdującej się w urządzeniu pompie. Roztwór czynnika chemicznego wraz z rozpuszczonym materiałem ESM-10 po zakończeniu procesu wypłukiwania może zostać bezpiecznie odprowadzony do kanalizacji.

SDS to specjalne urządzenie służące do usuwania struktur podporowych z wydruków 3D wykonanych z PEEK-u czy ABS-u. Jego największą zaletą jest to, że eliminuje konieczność ręcznego usuwania supportów. Dzięki temu rozwiązaniu możemy mieć pewność, że wydrukowany model nie zostanie w żaden sposób uszkodzony. W zautomatyzowanym procesie wypłukiwania możemy otrzymać oczyszczony model wolny od podpór, który jest w pełni funkcjonalny. 

Filip Turzyński, Quality Development Manager, 3DGence.

     

ESM-10 vs. PVA

ESM-10 to zaawansowany materiał podporowy zaprojektowany z myślą o zastosowaniach technicznych. ESM-10 zapewnia skuteczne podparcie dla materiałów modelowych takich jak ABS czy PEEK. Nie zaleca się jednak łączenia go z filamentem PLA, który współpracuje z rozpuszczalnym materiałem BVOH. ESM-10 zachowuje stabilność w środowisku wysokiej temperatury komory roboczej, w której może być drukowany. Ze względu na możliwość pracy ciągłej w wysokich temperaturach wykorzystanie tego materiału nie powoduje problemów z drożnością układu podawania materiału. Dzięki unikalnym cechom materiału ESM-10 możliwe jest jego zastosowanie do technicznych materiałów, w przypadku których popularne PVA czy BVOH nie mogą zostać użyte. Ponadto, ESM-10 nie ulega rekrystalizacji mogącej utrudnić rozpuszczenie materiału lub wywołać awarię głowicy drukarki.

      

Chcesz wiedzieć więcej o drukarce 3DGence INDUSTRY F340, która posiada możliwość druku z rozpuszczalnego materiału podporowego ESM-10?

Napisz na [email protected], a nasi eksperci skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na wszystkie pytania.

AktualnościWażne

10 zastosowań drukarki 3D w przemyśle

W dobie Przemysłu 4.0 coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na wdrożenie druku 3D w celu…
AktualnościWażne

3DGence świętuje 5-lecie działalności

Projekty w branży automotive, lotniczej, medycznej, elektrotechnicznej, współpraca z uczelniami wyższymi, liczne wydrukowane prototypy, części…
AktualnościWażne

Polskie uczelnie drukują w 3D i kształcą inżynierów w tej dziedzinie

Uczelnie techniczne prowadzą badania naukowe z wykorzystaniem drukarek 3D oraz kształcą zupełnie nową kadrę –…