Historia

Od 2014 firma 3DGence produkuje i sprzedaje drukarkę 3DGence ONE zaprojektowaną przez jednego z trzech założycieli spółki: dr. Romana Foltyna i udoskonaloną przez pracujących w 3DGence naukowców
z Politechniki Śląskiej.

Od 2015 roku, inwestorem strategicznym spółki jest Michał Sołowow,
który w 2016 roku przejął jej większościowy pakiet.

Współpracując blisko z klientami i korzystając z doświadczenia naszego inwestora, udoskonaliliśmy drukarkę 3DGence ONE, która swój ostateczny kształt uzyskała na początku 2016 roku.

W roku 2016 do zespołu dołączył nowy Prezes Zarządu – Andrzej Kukuła. Zakończono również pracę nad drukarką 3DGence INDUSTRY skierowaną dla przemysłu.

3DGence w roku 2017 stało się częścią MSG (Michal Sołowow Group). Całkowite przejęcie spółki pozwoliło firmie na dynamiczną ekspansję na rynkach międzynarodowych, wdrożenie nowej linii produktów, zwiększenie mocy produkcyjnych oraz rozpoczęcie prac badawczych nad urządzeniami w innych technologiach druku 3D.

Wciąż wsłuchujemy się w głos naszych klientów i udoskonalamy oprogramowanie drukarki, aby były jeszcze łatwiejsze w obsłudze. Wykorzystując system szybkiej zmiany głowicy, nasi klienci mogą czerpać korzyści z otwartej bazy materiałowej oraz projektowanych przez nas nowych typów głowic. Cały czas pracujemy też nad nowymi modelami drukarek.

Szczególne podziękowania za bliską współpracę należą się jednemu
z naszych pierwszych klientów Fabryce Opla w Gliwicach, należącej do koncernu General Motors.