3DGence wprowadza do oferty moduł drukujący HF (High Flow), który wyróżnia się możliwością druku z materiałów zbrojonych takich jak PA-CF oraz PA-GF. Nowe akcesorium kompatybilne jest z drukarką 3DGence INDUSTRY F340.

 

Druk z materiałów zbrojonych

Wdrożenie modułu HF to przede wszystkim wyjście naprzeciw potrzebom klientów,  którzy coraz częściej wykorzystują w swojej pracy materiały wzmacniane włóknem węglowym lub szklanym.

Detale produkowane z PA-CF oraz PA-GF charakteryzują się zwiększoną odpornością termiczną, ale również twardością i wytrzymałością. Są to tworzywa powszechnie wykorzystywane w procesie wtrysku w przemyśle i bardzo dobrze znane naszym klientom. 

Mikołaj Skorupa, 3D Printing Application Engineer

Nowe głowice o średnicy 0.6 mm.

To już czwarty moduł kompatybilny z przemysłową drukarką 3D – 3DGence INDUSTRY F340, ale pierwszy, który został wyposażony w dwie głowice o średnicy 0.6 mm. Oznacza to, że jego zastosowanie pozwala otrzymać wydruki 3D o dużych gabarytach w krótkim czasie.

Moduł HF, tak samo jak pozostałe, wyposażony został w system automatycznej kalibracji co ułatwia użytkownikom pracę z urządzeniem.

Nowy moduł drukujący HF do przemysłowej drukarki 3DGence INDUSTRY F340

Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie nowego modułu z dyszami 0.6 mm, ponieważ zastosowanie zwiększonej średnicy głowic pozwala na produkcję detali z ABS-u w znacznie krótszym czasie niż dotychczas. Na niektórych geometriach uzyskujemy nawet do 40% skrócenia czasu wydruku.

Filip Turzyński, Quality Development Manager

System modułowy w 3DGence INDUSTRY F340

System modułowy zastosowany w 3DGence INDUSTRY F340, drukarce 3D zaprojektowanej z myślą o aplikacjach przemysłowych, pozwala między innymi na szybką i beznarzędziową wymianą modułu w zależności od wybranego materiału.

Oznacza to, że urządzenie można dostosować do własnych potrzeb. Każdy moduł dopasowany jest do konkretnej grupy materiałów, aby proces druku był jak najbardziej zoptymalizowany.

Na rynku obecnie jest sporo drukarek 3D, które są kompatybilne z bardzo wąską gamą materiałów co jest równoznaczne z koniecznością posiadania kilku różnych urządzeń. 3DGence INDUSTRY F340 to wyjątek wśród przemysłowych drukarek 3D. Została wyposażona w system modułowy, który jest bardziej praktycznym oraz bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Aby drukować z różnych materiałów wystarczy tylko wymienić moduł, nie trzeba kupować nowej maszyny. Klienci firmy mogą wybrać urządzenie idealnie dostosowane do własnych potrzeb i w razie konieczności rozbudować je o istniejące już inne moduły drukujące.

Dominik Fitowski, Export Manager

Każdy moduł dopasowany jest do konkretnej grupy materiałów

Nowe akcesoria do 3DGence INDUSTRY F340

Dodanie modułu HF – czwartego akcesorium do 3DGence INDUSTRY F340 znacząco zwiększa funkcjonalność urządzenia. Dzięki temu każdy klient ma możliwość stałej rozbudowany swojej drukarki 3D w trakcie użytkowania.

Aktualnie dział R&D pracuje nad rozszerzeniem bazy dostępnych filamentów dla nowego modułu HF, w połowie kwietnia zostanie wdrożony materiał PA-GF. Obecnie testowane są także inne materiały zbrojone takich producentów jak DuPont, Clariant czy Owens Corning.

Specyfikacja techniczna modułu HF

Średnica głowic0.6/0.6 mm
Temperatury pracy190°C – 265°C
Materiały modelowePA-CF, PA-GF*, ABS, ASA
Materiały podporoweESM-10 (wypłukiwany)

HIPS (wyłamywany)

*materiał PA-GF dostępny od 24.04.2019

AktualnościWażne

Wykorzystanie drukarki 3D w produkcji urządzeń medycznych

Druk 3D coraz śmielej wkracza do produkcji urządzeń medycznych. Sprawdza się przede wszystkim w prototypowaniu…
AktualnościWażne

Bolidy wyścigowe i druk 3D – współpraca 3DGence i AGH Racing

3DGence nawiązało współpracę z AGH Racing, kołem naukowym Akademii Górniczo-Hutniczej. Krakowska organizacja studencka w sezonie…
AktualnościWażne

Przemysłowa Wiosna i Dni Druku 3D ponownie w Kielcach

Wydarzenie dla przemysłu W dniach 26-29 marca odbyła się kolejna edycja Przemysłowej Wiosny w Kielcach,…