Więcej niż konferencja

Prezentacja nowych rozwiązań, maszyn i materiałów na stoiskach wystawców z kilkudziesięciu krajów, ale także możliwość wymiany doświadczeń z profesjonalistami i nawiązanie nowych kontaktów biznesowych. Formnext 2018 to spotkanie przedstawicieli świata technologii druku 3D, ale także tradycyjnego przemysłu. Te targi stwarzają przestrzeń do poznawania najnowszych trendów oraz innowacji, które kreowane są przez największe przedsiębiorstwa z całego świata, takie jak m.in. Mitsubishi Chemical Corporation. Po raz kolejny we Frankfurcie będzie można spotkać również 3DGence.

3DGence na Formnext 2018

Targi Formnext 2018 poświęcone są technologii druku 3D, ale także inteligentnym metodom produkcji przemysłowej, dlatego nie może nas zabraknąć na tym międzynarodowym wydarzeniu. Na Formnext 2018 zaprezentujemy nasze drukarki 3D, w tym 3DGence INDUSTRY F340 oraz DOUBLE P255 oraz przedstawimy możliwości naszego działu usług jakim jest Faktoria 3D .Dodatkowo na stoisku 3DGence będzie można sprawdzić jakość wydrukowanych modeli.

3DGence INDUSTRY F340 i DOUBLE P255

Na Formnext 2018 będzie możliwość zobaczenia w jaki sposób pracują przemysłowe drukarki 3D takie jak 3DGence INDUSTRY F340 – drukarka 3D  zaprojektowana do tworzenia dokładnych wydruków 3D o zaawansowanej geometrii. Możliwość druku z szerokiej gamy materiałów, w tym PC lub PEEK, pozwala na tworzenie detali trwałych mechanicznie i odpornych na wysokie temperatury.

Na stoisku 3DGence swoje miejsce będą miały także drukarki 3D takie jak 3DGence DOUBLE P255. Eksperci 3DGence kompleksowo będę mogli odpowiedzieć na wszystkie pytania oraz pokazać możliwości urządzenia.

3D Printed Robotic Arm

Na targach Formnext 2018 zaprezentujemy nowego robota zaprojektowanego przez nasz zespół R&D. Dział badań i rozwoju 3DGence stworzył w pełni zrobotyzowany prototyp wykorzystując do tego drukarki 3DGence INDUSTRY F340. Głównym celem projektu był test możliwości tych przemysłowych urządzeń. 3D Printed Robotic Arm to model o pełnej ruchomości z wysoce uniwersalną elektroniką sterującą – taką, jaka jest wykorzystana w drukarkach 3DGence.

Nasz dział R&D w rekordowym czasie  zbudował w pełni funkcjonalnego, robota, który posiada świetną powtarzalność ruchu. Jesteśmy dumni z naszego zespołu, który udowodnił, że technologia FDM w procesie prototypowania jest niezwykle użyteczna, a dobór odpowiedniego materiału pozwala na optymalizację trwałości drukowanego modelu.

Mateusz Sidorowicz, Dyrektor Marketingu 3DGence

Jakie wykorzystano materiały?

Cała obudowa robota wykonana została z termoplastu jakim jest PLA, co znacząco przyspieszyło proces drukowania. Z kolei elementy wymagające większej trwałości zostały wydrukowane z materiału ABS. Prototyp waży 120 kg, a sam czas druku wyniósł 5 dni.

3D Printed Robotic Arm jest w pełni funkcjonalnym prototypem ważącym 120 kg. Posiada sześć stopni swobody i potrafi bez problemu manipulować innymi obiektami.

Nasz zespół ekspertów jest gotowy by opowiedzieć Wam o przemyśle druku 3D, zastosowaniach i plusach używania drukarek 3D. Od 13 do 16 listopada bedziecie mogli odwiedzić nasze stoisko J38, na hali 3.1.

AktualnościWażne

Wykorzystanie drukarki 3D w produkcji urządzeń medycznych

Druk 3D coraz śmielej wkracza do produkcji urządzeń medycznych. Sprawdza się przede wszystkim w prototypowaniu…
AktualnościWażne

Bolidy wyścigowe i druk 3D – współpraca 3DGence i AGH Racing

3DGence nawiązało współpracę z AGH Racing, kołem naukowym Akademii Górniczo-Hutniczej. Krakowska organizacja studencka w sezonie…
AktualnościWażne

Przemysłowa Wiosna i Dni Druku 3D ponownie w Kielcach

Wydarzenie dla przemysłu W dniach 26-29 marca odbyła się kolejna edycja Przemysłowej Wiosny w Kielcach,…