was successfully added to your cart.

Druk 3D w praktyce

Drukarki 3D cały czas są niszowymi urządzeniami na uczelniach wyższych i nie na wszystkich wydziałach studenci mają okazję z nimi pracować. W związku z tym współpraca 3DGence z Politechniką Śląska pozwala młodym osobom podjąć praktykę zawodową
w nowoczesnej firmie produkcyjnej.

Troje studentów uczelni technicznej, dołączyło do zespołu Faktorii 3D i przez cztery miesiące będą wdrażać się w technologię druku 3D. Intensywny program stażu obejmuje kompleksowe poznanie funkcjonowania drukarek 3D znajdujących się w portfolio 3DGence,
w tym również budowę 3DGence ONE, INDUSTRY F340 i DOUBLE. Stażyści mają okazję rozwinąć swoje umiejętności w środowisku Autodesk Inventor poprzez tworzenie własnych modeli 3D, przygotowywanie ich do druku w programie 3DGence Slicer czy eksport
G-Code’ów. Adrianna, Klaudia i Szymon poznają także tajniki dobierania odpowiedniego materiału do danego projektu oraz samodzielnie koordynują cały proces wydruku oraz późniejszy post-processing modelu.

W 3DGence codziennie uczymy się czegoś nowego. Zarówno zgłębiamy wiedzę o mechanice drukarek 3D, poznajemy bazę dostępnych materiałów, ale także projektujemy modele w programach typu CAD.

Klaudia, studentka Inżynierii Biomedycznej

Staż u producenta drukarek 3D

To wszystko w ramach programu „Od A do Z – Od aktywności do zatrudnienia” koordynowanego przez Biuro Karier Politechniki Śląskiej, którego głównym założeniem jest zwiększanie szans młodych ludzi na rynku pracy poprzez umożliwienie im odbycia wartościowego stażu. Taka praktyka ma za zadanie pozwolić absolwentom uczelni technicznych rozpoczęcie swojej ścieżki zawodowej pod koniec swojej edukacji. Młodzi inżynierowie chcieli szczególnie odbyć staż w firmie zajmującej się drukiem 3D ze względu na swoje zainteresowania, a 3DGence jest jedynym dużym producentem drukarek 3D na Śląsku. Studenci zostali wybrani na podstawie przesłanych CV oraz rozmowy kwalifikacyjnej. Paweł Kogut, opiekun stażu, opracował plan praktyki w taki sposób, aby studenci mogli poznać wszystkie aspekty pracy w firmie związanej z nowoczesnymi technologiami.

Zależy nam, aby studenci skupili się przede wszystkim na samodzielnej pracy. Chcemy, aby mieli możliwość wykazać się kreatywnością poprzez realizację przydzielonych zadań jak i większych, własnych projektów.

Paweł Kogut, Kierownik Faktorii 3D

Drukujemy kompleksowo

Faktoria 3D to dział zajmujący się świadczeniem usług druku 3D, który jest częścią 3DGence. W jej parku maszynowym znajduje się ok. 35 różnych drukarek 3D przeznaczonych do drukowania przestrzennego. W swoim portfolio posiada kilkadziesiąt zrealizowanych projektów, w tym wydruki 3D makiet maszyn górniczych dla firmy FAMUR czy wydruk kolektora samochodu pożarniczego produkcji firmy BOCAR.

Studenci naprawdę szybko przyswajają wiedzę techniczną. Ze względu na to, że są inżynierami dużo łatwiej odnajdują się w firmie produkcyjnej.       

Marcel Skaza, Specjalista Druku 3D

Dowiedz się więcej o kompleksowych usługach druku 3D, wejdź na Faktoria 3D i zobacz jakie jeszcze projekty możemy zrealizować. Poznaj drukarki 3DGence – INDUSTRY F340 i ONE,  które pomogą zmaterializować Twój pomysł.