Druk 3D znajduje zastosowanie w medycynie, architekturze czy też przemyśle samochodowym, ale połączenie go z największym przemysłem rozrywkowym świata – z grami komputerowymi, to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Właśnie to staje się rzeczywistością dzięki projektowi G2A 3D+, powstałemu z kooperacji dwóch innowacyjnych polskich firm – globalnego lidera w sprzedaży gier komputerowych G2A i szybko rozwijającego się producenta drukarek 3D, firmy 3DGence.

Wyobraź sobie że grasz w swoją ulubioną grę RPG, jest czwarta nad ranem i właśnie zdobyłeś swój wymarzony hełm, uzupełniający zestaw twojej barbarzyńskiej zbroi. Pomyśl teraz, że zanim pójdziesz spać, możesz wcisnąć przycisk „drukuj w 3D”, ustawić swoją postać tak, by jej oburęczny miecz był uniesiony do góry i zapisać plik gotowy do wydruku. Jeśli posiadasz w domu drukarkę 3D, figurka twojej postaci na podstawce z twoim imieniem z gry może czekać na ciebie już po tym jak sie obudzisz. Nie martw się jednak jeśli nie posiadasz takiego sprzętu, G2A 3D+ będzie zapewniał usługi wydruku w wybranej technologii 3D i wyśle figurkę pod twój adres.

Untitled-3„G2A już dawno doceniła niesamowitą precyzję wydruku i jakość wykonania drukarek 3D firmy 3DGence. Mamy ze sobą bardzo dużo wspólnego – cechuje nas świetne zrozumienie własnego rynku i chęć dawania użytkownikom wyłącznie najlepszych produktów. Platforma G2A 3D+ będzie mostem pomiędzy wirtualnym światem gier a rzeczywistością.”  Mówi Patryk Kadlec, Head of Global Business Development for G2A i współzałożyciel 3DGence.

Możliwość drukowania licencjonowanych postaci, pojazdów czy też akcesoriów z gier to tylko mała cząstka tego, co będzie oferował światu G2A 3D+. Dzięki zasięgowi G2A i ich partnerów, który przekracza 200 milionów użytkowników, serwis ma szansę być największą w świecie społecznością łączącą developerów, graczy, entuzjastów druku 3D i projektantów. Pozwoli on użytkownikom uploadować swoje projekty i dzielić się nimi za darmo lub odsprzedawać je innym, a także drukować modele i zarabiać na posiadaniu drukarki 3D w domu, a dzięki temu baza dostępnych projektów w G2A 3D+ będzie się rozwijała w astronomicznym tempie.

„W końcu będziemy mieli miejsce w sieci, w którym kreatywne osoby będą mogły się realizować i osiągać realne korzyści za swoją pracę. Mamy zamiar organizować niezliczone ilości konkursów na łamach forum G2A 3D+, tworzyć nowe inicjatywy społecznościowe takie jak wspólne projektowanie na żywo, zloty drukarzy i wiele innych. Chcemy dawać ludziom możliwości rozwoju i mnóstwo dobrej zabawy.”
Mówi Jakub Sołtysik, Marketing and PR Manager 3DGence

20160118_132335Już na starcie udział w projekcie potwierdzili też developerzy gier. Z Polski są to: Fuero Games, The Farm 51, Anshar Studios i Awaken Realms, a już wkrótce będzie zostanie ogłoszona pełna lista partnerów. Każda firma chcąca korzystać z dobrodziejstwa druku 3D i zasobów platformy będzie mogła stać się częścią tej wielkiej rodziny.

„Drukowanie figurek postaci z naszych gier, to świetny sposób pogłębiania integracji fanów z danym tytułem. Elementy istniejące dotychczas wyłącznie w świecie wirtualnym staną sie namacalne, co może zaowocować większym zaangażowaniem w grę.”
Twierdzi Michał Bujko – Head of Production, Fuero Games

G2A 3D+ nie zamknie się jedynie w świecie gier komputerowych. Platforma będzie również oferowała gotowe moduły i rozwiązania dla firm, które zechcą dołączyć do ekosystemu. Już teraz potwierdzonym partnerem G2A 3D+ jest jeden z największych producentów sprzętu komputerowego na świecie – firma MSI, która od lat organizuje społecznościowe konkursy na projekty obudów PC i komponentów, co świetnie wkomponowuje się w możliwości serwisu. G2A 3D+ ma szansę stać się największym rynkiem dla druku 3D w świecie. Ambicje G2A i 3DGence to obsługa nie tylko branży gier, ale też rozwój w wielu innych dziedzinach, takich jak biżuteria, motoryzacja, architektura i medycyna.

„Jeśli w świecie gier 2016 ma być rokiem wirtualnej rzeczywistości, to 2017 będzie z pewnością rokiem druku 3D. Jeśli firma G2A bierze się za taki projekt, ma on wszelkie możliwości by stać sie WIELKI.”
Dodaje Łukasz Hacura, Właściciel Anshar Studios

Oficjalne ogłoszenie powstania G2A 3D+ następuje na Taipei Game Show 28-29 stycznia, a samo uruchomienie platformy przewidywane jest na drugi kwartał 2016 roku. Wirtualny świat nabiera właśnie realnego kształtu.