was successfully added to your cart.

Koszyk

PANOVA otworzyła pierwszy w Gliwicach showroom z drukarkami 3D.

PANOVA, ekspert w zakresie budownictwa, architektury oraz usług informatycznych związanych z wdrażaniem systemów CAD, i jednocześnie Partner biznesowy 3DGence, otworzyła pierwszy w Gliwicach showroom z drukarkami 3D. Showroom należy do Centrum Badawczo-Rozwojowego firmy, które powstało w celu wprowadzenia na rynek usług w obszarze nowych technologii dla biznesu.

Showroom z drukarkami 3D na Śląsku

W showroomie zlokalizowanym w samym centrum Gliwic można zapoznać się z wachlarzem rozwiązań technologicznych dedykowanych segmentowi biznesowemu, w tym z drukiem 3D. Jest to pierwsze i jedyne na Śląsku miejsce, w którym na tak dużą skalę prezentowane są drukarki 3D marki 3DGence.

W kwestiach wyboru urządzeń oraz poznania ich funkcjonalności pomagają specjaliści z Działu Nowych Technologii Cadvision firmy P.A. NOVA SA, którzy zostali przeszkoleni z technologii druku przez ekspertów 3DGence.  Szkolenie zawierało zarówno elementy z zakresu obsługi urządzeń 3DGence, jak również omówione zostały takie aspekty, jak baza dostępnych materiałów, czy możliwości zastosowania drukarek 3D.

Prezentacja drukarki 3D – 3DGence DOUBLE P255 w nowym showroomie na Śląsku

Nowe technologie w jednym miejscu

Wśród prezentowanych w gliwickim showroomie maszyn można zobaczyć m.in. przemysłową drukarkę 3D – 3DGence INDUSTRY F340 oraz dwugłowicowe urządzenie 3DGence DOUBLE P255 kompatybilne z większością materiałów dostępnych na rynku. Wśród prezentowanych urządzeń znajduje się także mechaniczne ramię robota.

Showroom jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowania na nowoczesne rozwiązania przez firmy produkcyjne. Coraz więcej firm wdraża do swoich procesów druk 3D, dlatego postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym będzie można zapoznać się z możliwościami tej technologii.

Bogusław Zbyszewski, Dyrektor Zarządzający Działu Nowych Technologii CADVISION.

Druk 3D w architekturze

Firma PANOVA, która od ponad 30 lat zajmuje się projektowaniem architektonicznym oraz urbanistyką wykorzystuje druk 3D w swojej codziennej pracy. Za pomocą takich maszyn, jak 3DGence DOUBLE P255 oraz 3DGence ONE, przedsiębiorstwo wykonuje precyzyjne makiety budynków, co znacząco usprawnia pracę koncepcyjną nad realizacją projektów.

Stworzenie modeli tradycyjnym sposobem wymaga bardzo wielu nakładów pracy, dlatego drukarki 3D są kluczowym narzędziem w pracy każdego architekta. Ze względu na potrzebę wykonywania wielu elementów, przedsiębiorstwo posiada aż kilkanaście maszyn pracujących w technologii FDM.

Ekspert 3DGence pokazuje możliwości drukarki INDUSTRY F340

Wydruk modelu 3D budynku

Jednym z projektów, które zrealizowała PANOVA wykorzystując technologię druku 3D było stworzenie na podstawie materiałów archiwalnych z 1897 r. modelu budynku administracji byłych Warsztatów Naprawczych Górnośląskich Kolei Wąskotorowych w Bytomiu w skali 1:75.  Celem przedsięwzięcia było zaprezentowanie koncepcji zagospodarowania obiektu. W procesie rewitalizacji bardzo ważne jest przedstawienie bryły budynku z dużą szczegółowością nawiązującą do projektu oryginalnego.

Wysoka precyzja charakterystyczna dla technologii druku 3D umożliwiła na kompletne przedstawienie projektu koncepcyjnego obiektu (na modelu widoczne są nawet detale w postaci ornamenty na drzwiach) i zagospodarowania wokół niego.

Model budynku został wykonany za pomocą drukarek 3DGence

 

Sprawdź druk 3D w Twojej firmie

Chcesz dowiedzieć się w jaki sposób druk 3D może usprawnić procesy w Twojej firmie? Napisz na [email protected]  i zapytaj o bezpłatną konsultację techniczną, nasi inżynierowie pokażą Ci w jaki sposób można przyspieszyć procesy produkcji oraz obniżyć koszta.
AktualnościWażne

Szybkie prototypowanie – druk 3D a koła mecanum

W wielu gałęziach przemysłu coraz istotniejszą rolę odgrywają roboty kołowe wyposażone w omnikierunkowe koła mecanum.…
Aktualności

Druk 3D w branży elektrotechnicznej. Kardiomonitory i kasy fiskalne z drukarki 3D

Technologia druku 3D w produkcji małoseryjnej staje się coraz powszechniejszym rozwiązaniem Elementy o wysokich właściwościach…
Aktualności

Drukarki 3DGence w kreacji firmy Volkswagen

Drukarki 3DGence pojawiły się w spocie promującym nowy model samochodu Volkswagen Passat. 3DGence podjęło współpracę…
AktualnościUncategorized

Audyt technologiczny dla firm – 3DGence wprowadza nową usługę

Audyt technologiczny pomoże przedsiębiorstwom określić zwrot z inwestycji w druk 3D Wdrażanie innowacji do przedsiębiorstw…